Casa Amarela -Vista Para O Aeroporto Internacional
Under vistelsen i Casa Amarela -Vista Para O Aeroporto Internacional Guarulhos kan du njuta av spabehandlingar, som frisörsalong, eller besöka Guarulhos Historic Municipal Museum, som ligger cirka 3 km bort. Villan med 1 sovrum och 1 badrum, som passar för upp till 3 gäster, erbjuder en parkering.
Denna villa har ett väldigt bra läge inom 10 minuter med bil från Teatro Adamastor Pimentas och 10 minuter till fots från busstationen Rua Amelia Rodrigues. Chico Mendes Park ligger cirka 2 km bort och tågstationen Eng Goulart finns cirka 12 km bort.
I badrummet finns även en separat toalett. Badrummen är också utrustade med hårtorkar, badmössor och handdukar för din bekvämlighet.
Gäster i Casa Amarela -Vista Para O Aeroporto Internacional har tillgång till ett komplett kök med ugn, köksredskap och glas. Gästerna kan äta middag på restaurangen Chiquinha do Balaio, som ligger cirka 12 minuter bort till fots. Guarulhos flygplats kan nås på 15 minuter med bil.
- Flygplatser
- Guarulhos flygplats14 km
- Tågstationer
- Usp Leste10 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Parkering
- Husdjur tillåtna
- Säkerhet
- Frisersalong
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Solterass
Service
- Hushållning
- Tvätt
- Affärer/kommersiell service
- Fax-/fotokopiering
På rummet
- Uppvärmning
- Terrass
- Matbord
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från Casa Amarela -Vista Para O Aeroporto Internacional till Guarulhos flygplats?
Casa Amarela -Vista Para O Aeroporto Internacional ligger inom 15 minuters bilresa från Guarulhos flygplats. - ❓
Erbjuder Casa Amarela -Vista Para O Aeroporto Internacional ett kök?
Casa Amarela -Vista Para O Aeroporto Internacional har ett komplett kök med ugn, köksredskap och glas. - ❓
Finns det en bubbelpool på Casa Amarela -Vista Para O Aeroporto Internacional?
Ja, en bubbelpool finns på Casa Amarela -Vista Para O Aeroporto Internacional. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i semesterbostaden?
I semesterbostaden kan du utforska Guarulhoss viktigaste landmärken, inklusive Teatro Adamastor Pimentas (2 km), Guarulhos Historic Municipal Museum (3 km) och Chico Mendes Park, som finns inom 5 minuters bilresa.